Festival hvězd


Festival hvězd >> 2. IAHF - 2. Internetový astronomický hudební festival Hvězdárny Žebrák

Pavel Dobeš - Souhvězdí žab

29.01.2017

 A jsme ve finále letošního internetového Festivalu hvězd Hvězdárny Žebrák. Už nyní máme zásobu písní na několik let dopředu. Nakonec představíme písničku Pavla Dobeše.

více...

Hvězdáři

28.01.2017

 Protože je sobota, dáme si jeden příběh pohádkový...

více...

Petr Spálený - Šedesátý léta

27.01.2017

 Nádherná píseň Petr Spáleného s jednou úžasnou vzpomínkou na léta šedesátá takřka ve finále letošního Festivalu hvězd.

více...

Žlutý pes - Sametová

26.01.2017

 Tentokrát Festival hvězd představí jednu z nejslavnějších písní skupiny Žlutý pes.

více...

Scorpions - Send Me An Angel

25.01.2017

 Máme tu další příspěvek od vás, tentokrát nám jej poslala Michaela Jarolímková, děkujeme a vypravíme se do zahraničí...

více...

Jaromír Nohavica & Čechomor - Kometa

24.01.2017

 První ročník Festivalu hvězd nabídnul od Čechomoru Proměny. Tentokrát tu máme Kometu. Schválně se zaposlouchejte, sám Jarek Nohavica prohlašuje, že to zavýsknutí v písničce považuje za cosi nadpřirozeně nádherného...

více...

Nebe - Zkus na chvíli mi lhát

23.01.2017

 Na současné české hudební scéně září i skupina Nebe. A tady je jejich nebeská píseň.

více...

Bára Zemanová & Band - Nadhvězdí

22.01.2017

 V našem hudebním seriálu vás už druhým rokem vyzýváme, abyste napsali i vy svůj hudební tip na astropísničku. Od Heleny z Plzně tu máme Nadhvězdí od Báry Zemanové...

více...

Michal David - Třetí galaxie

21.01.2017

 Český fenomén, král diskoték Michal David, se také věnoval astronomii ve svých písních. Dokládá to například Třetí galaxie. Oč vlastně jde?

více...

Sebastian - Hvězdy

20.01.2017

 Jedním z nejnovějších objevů české popové scény je bezpochyby zpěvák Sebastian. Jeho píseň Toulavá se v roce 2015 stala nejhranější skladbou českých rádií. Na Českém slavíkovi 2016 představil novou píseň Hvězdy.

více...

Marie Rottrová - Hvězda supernova

19.01.2017

 Mně vyšla hvězda supernova? Je to vůbec možné? Více se dozvíte v tomto díle Festivalu hvězd Hvězdárny Žebrák. A pokud i vy máte svůj tip na písničku s naší tematikou, sem s ní. Odměníme se vám krásným dárkem.

více...

Zdeněk Rytíř & Michal Tučný - Kosmickej vandr

18.01.2017

 Fenomenálním českým textařem byl Zdeněk Rytíř. Po boku fenomenálního zpěváka Michala Tučného si zazpíval písničku o Kosmickém vandru. Tentokrát se na něj můžete vypravit i vy společně s námi.

více...

Eva Hurychová - Za Mléčnou dráhou

17.01.2017

 Festival hvězd na Hvězdárně Žebrák jsme odstartovali současnými interprety, a proto se tentokrát vrátíme více do historie. Dnes půjde o píseň Evy Hurychové. 

více...

Mandrage - Siluety

16.01.2017

 Výraznou image kosmických bytostí ve stříbrných oblecích má v poslední době západočeská skupina Mandrage. A také její skladby mají občas tak trochu vesmírnou symboliku. Třeba jako tato.

více...

Chinaski - Láska & hvězdy

15.01.2017

 Druhý internetový Festival hvězd Hvězdárny Žebrák začíná současnou českou hudební legendou, kapelou Chinaski. Mj. její frontman Michal Malátný je zapáleným pozorovatelem noční oblohy, a tak není divu, že se v textech skupiny objevují astronomové a hvězdy.  My snad jen můžeme prozradit, že projekt přístavby Hvězdárny Žebrák připravuje architektonické studio, na které nám právě Michal kontakt předal, a které před nedávnem dokončilo stavbu Přírodovědného centra a Hvězdárny Jičín.

více...

Druhý internetový Festival hvězd na Hvězdárně Žebrák se blíží, doplní další skladby

02.01.2017

 Více než třicítku skladeb doplní už brzy další patnáctkou v pořadí už druhý internetový Festival hvězd, který virtuálně pořádá Hvězdárna Žebrák. Každým rokem na jeho začátku se snaží shromáždit písně, které mají astronomický podtext nebo jakkoliv souvisí s astronomií a kosmonautikou. Na stránkách Hvězdárny Žebrák tak najdete další hudební texty, videa i pár zajímavých poznámek k danému tématu. Už 15. ledna 2017!

více...

Přihlaste se k odběru novinek a astronomických předpovědí

Odběr je zdarma.

* povinné údaje

Prohlédněte si naše Astroinfo emaily.