V záři hvězd - videoseriál


Pravidelně vždy v neděli 9 hodin pro vás chystáme náš nový videoseriál V záři hvězd. Průvodkyní je Kristínka Slezáková. Všechny díly najdete tady.

 

 Na 16. června chystáme ve Hvězdárně Žebrák Velký kosmický den. Dorazí za námi odborník na kosmonautiku Milan Halousek, první československý kosmonaut Vladimír Remek a jeho náhradník Oldřich Pelčák. Pokud nebude možné veřejné setkání díky situaci v zemi, pokusíme se o živý internetový přenos.

 

 V Praze na na Chodově byl otevřen největší Svět medúz v Evropě. Jak vypadá vesmír v akváriu? Máme pro vás malou ochutnávku, když teď není možné přijít se podívat osobně.  Indián z Peru, César Villalobos, prozradil, jak důležité bylo pro starověké Inky Slunce. Další zajímavosti z filozofie starých Inků v našich dalších videích.

 

 Často nám voláte, že vidíte na obloze svítící letící body. Oč jde nám řekne odborník na kosmonautiku Milan Halousek. Chystá se celosvětový internet.

 

 

 V Praze na výstavišti probíhá až do konce dubna světová výstava Cosmos Discovery. Také Hvězdárna Žebrák vám doporučuje ji osobně navštívit a přináší malou ochudnávku. Prožijte největší dobrodružství lidstva na seznamte se s historií i nejnovějšími projekty světové kosmonautiky.

  

 

 Co chystá Hvězdárna Žebrák v prvním pololetí? 

 

 Tatra kolem světa 2 vyrazila na cestu. Byli jsme u toho, a tak mimořádně zařazujeme jedno neastronomické video. Planetum Praha připravuje nový exkluzívní model. Už brzy se budete moci posadit do kabiny raketoplánu Atlantis. A nyní si můžete v životní velikosti před pražským Planetáriem prohlédnout přistávací modul Apolla 11, jediný takový na světě. Více ředitel Jakub Rozehnal.

 

 

 Novinky v kosmonautice 2020 s Milanem Halouskem - pilotované lety

 

 Planeta Merkur na večerní obloze.

 

 Jaký objekt nyní po Slunci a Měsíci nejvíc září na večerní obloze?

 

 První díl na téma souhvězdí zimní oblohy.

 

 Úvodní díl našeho seriálu V záři hvězd s Kristínkou Slezákovou.

Přihlaste se k odběru novinek a astronomických předpovědí

Odběr je zdarma.

* povinné údaje

Prohlédněte si naše Astroinfo emaily.