Dárky

Máme pro vás speciální stránku s vybranými upomínkovými předměty Hvězdárny Žebrák. Můžete si o tom napsat a my vám pošleme na dobírku. Mailová adresa pro objednávky je slezak@astronomica.cz.

Naše nabídka:

Kniha Pohádky z hvězd

Vychází ve 2. dotisku. Vydalo je nakladatelství CPress. Najdete zde řadu příběhů, které můžete slýchat v audiopodobě od známých interpretů nebo dokonce ve videopodobě při pořadech Hvězdárny Žebrák. Je možné dodat s podpisem autora.
Cena knihy: 349,- Kč
 

 

Kniha Příběhy z hvězdárny

Nebe nad našimi hlavami je plné. Hvězdy, galaxie, planety i černé díry. To vše zkoumají hvězdáři. Jedním takovým je i tatínek Kristínky a Adámka. A protože děti s ním jezdí na vámi nejrůznější hvězdárny a do planetárií, rády se s nimi podělí o svá vesmírná dobrodružství. Stačí, aby bylo chvíli jasno a už utíkají do kopule k dalekohledu, pozorují všechny ty nebeské krásy a přitom vymýšlejí příběhy. Třeba o cestě na oběžnou dráhu, výprava na planety, do černé díry, anebo za pokladem na tajuplný hrad. Některé z nich se staly, jiné mohou být i ze světa fantazie. Vydejte se společně s nimi vstříc těmto zážitkům.

Cena knihy: 269,- Kč
Ke knize přidáváme aktuální dárek - arch samolepek:

 

 

Limitovaná edice gramofonové desky Symfonie pro planetku

Kompletně unikátně potištěný sběratelský obrázkový disk Symfonie pro Planetku. Obsahuje relaxační hudbu Miloše Rábla a houslí a varhan Jaroslava Svěceného a Uhlíře pořízenou v kostele sv. Vavřince v Žebráku při příležitosti pojmenování planetky 131181 Žebrák. Originální vinylová deska obsahuje barokní skladby, mj. Sonatu IV. D. DUR Georga Friedricha Händela a Sonatu XII. "La Folia" Arcangela Corelliho. Je možné dodat s podpisem Jaroslava Svěceného.
Cena desky: 150,- Kč

 

Trička - různé druhy

 

Trika Hvězdárny Žebrák s piktogramy, fotografie s kometou nebo Astronomica s hvězdou v uvedených barvách a velikostech S, M, L, XL, XXL av pánském i dámském provedení. Prosím specifikujte druh, velikost a typ trička.
Cena trička: 150,- Kč 

 

Hra Kuličky - Sluneční soustava Hvězdárny Žebrák

Krabička obsahuje větší kuličku Slunce a dále pak kuličky představující Merkur, Venuši, Zemi, Mars, Jupiter, Saturn, Uran a Neptun a dále Měsíc a planetku 131188 Žebrák, celkem 11 kuliček.
Cena krabičky 120,- Kč

 

Pexeso, Desková hra

Pexeso obsahuje souhvězdí, desková hra vás pak provede noční oblohou. Navštívíte postupně souhvězdí od nás nikdy nezapadající, dále jarní, letní, podzimní i zimní i planetární stezku a budete plnit zábavné úkoly.
Cena hry nebo pexesa: 30,- Kč

 

DVD Pohádek z hvězd, Držák na mobil, Trhací blok

Na DVD najdete pohádky z knihy Pohádky z hvězd, které namluvili: Karel Vágner, Jitka Zelenková, Ota Jirák, Hana Zagorová nebo Pavel Kožíšek. Držák je vhodný na mobilní telefon nebo tablet, abyste se mohli i na cestách dívat například na videa. A trhací blošek je velikosti A5.
Cena DVD nebo držáku nebo bloku 30,- Kč

 

Reflexní přívěsek, Aršík samolepek

Aršík samolepky je ve formátu A5 a obsahuje nové kresbičky v novém grafickém stylu hvězdárny. Reflexní přívěsek je z bílého odrazivého materiálu a je vhodný například na dětské bundy.
Cena aršíku samolepek nebo reflexního přívěsku 30,- Kč

 

Otočná mapa oblohy

Otočná mapa oblohy slouží k aktuálnímu pohledu na viditelnou část oblohy podle dat a času.
Cena mapy 90,- Kč

(na hvězdárně máme k dispozici ještě malé mapy za 50 Kč)

 

Kniha Nebeské symfonie

Kniha nádherných krajinářských fotografií především s noční oblohou z celého světa fotografa Petra Horálka doplněná o CD s relaxační hudbou Miloše Rábla. Spoluautorem knihy je Vladislav Slezák.
Cena knihy 450,- Kč 

 

Turistická vizitka Hvězdárny Žebrák

Cena vizitky 15,- Kč

Na Hvězdárně Žebrák můžete pořídit také další publikace, mapy, DVD atp.

 

Také nákupem reklamních předmětů můžete podporovat činnost Hvězdárny Žebrák. Moc děkujeme.

 

 

Vyberte si z nabídky triček, gramofonových desek, pohádek v knize, na DVD nebo třeba pexeso, bloček, společenskou hru či držák na mobilní telefon.