Program

Nyní máte možnost přidat si náš kalendář do vašeho kalendáře přes ICAL

Vybraný budoucí program podrobně:

Perseidy, letní kino i astro party na hvězdárně a Monínec, podívejte se na letní program Hvězdárny Žebrák

Co chystá Hvězdárna Žebrák na léto? A co uvidíte na noční obloze? Pozvánku za vesmírnými dobrodružstvími pro vás mají Tína a Vláďa Slezákovi.

Kosmodrom Žebrák 2024 - video

V sobotu 22. června proběhla na Hvězdárně Žebrák největší akce roku: Kosmodrom Žebrák. Odpalovali jsme nejen vodní rakety, k vidění byly obří rakety i velký nafukovací Měsíc, přijeli odborníci na kosmonautiku včetně prvního československého kosmonauta Vladimíra Remka a 70. výročí hvězdárny jsme oslavili ohňostrojem. Moc děkujeme za vaši účast a přinášíme krátké video.

Brány nového ročníku Klubu malých hvězdářů se otevírají

Baví vás nebo vaše děti vesmír? Hvězdárna Žebrák pro školní rok 2024/2025 vypisuje astronomický kurz pro děti s názvem Klub malých hvězdářů. Děti se ve 12 setkáních seznámí s astronomií, vesmírem i přístroji, kterými astronomové zkoumají nebeské objekty. 

V létě se opět setkáme na Monínci!

Už se tradičně těšíme na letní koncerty, promítání i pozorování noční oblohy na Monínci. A navíc letos oslavíme 30. narozeniny areálu. Na co se můžete těšit?

Kosmonautika 2024 - speciál od Hvězdárny Žebrák

První československý kosmonaut Vladimír Remek, Tomáš a Michal Přibylovi, Jan Spratek a Pavel Suchan se sešli na akci Kosmodrom Žebrák u hvězdárny, aby zhodnotili stav kosmonautiky současnosti, prozradili řadu zajímavostí a pohlédli i do budoucnosti. 

Hvězdárna Žebrák sedmdesátiletá. Děkujeme, že jste u toho byli s námi

Kosmodrom Žebrák i ohňostroj k 70. výročí hvězdárny. Tak vypadala sobota 22. června u Hvězdárny Žebrák. Děkujeme, že jste u toho byli s námi. Brzy přineseme fotodokumentaci a videa na těchto stránkách.

Rok 2024 plný výročí a novinek Hvězdárny Žebrák

V roce 2024 oslavíme na hvězdárně Žebrák zásadní výročí. 70 let od jejího vzniku, 20 let naší činnosti a 200 let od pádu meteoritu Žebrák. Při té příležitosti máme v plánu připravit pro veřejnost řadu zajímavých akcí, vzdělávacích a propagačních předmětů a dalších aktivit v úzké spolupráci s městem Žebrák. A připravujeme i další velké překvapení.