Program

Nyní máte možnost přidat si náš kalendář do vašeho kalendáře přes ICAL nebo XML soubory.

Vybraný budoucí program podrobně:

Na Noci vědců odhalí Petr Horálek Tajemství snímků NASA

Na Hvězdárnu Žebrák dorazí v pátek 6. října další vzácný host. Astronom fotograf Petr Horálek, který odhalí a odhalí Tajemství snímků NASA. Jeho povídání spojené s vyprávěním se odehraje Noci vědců a pokud nám to počasí dovolí, akce proběhne za hvězdárnou, bude připraveno sezení pro návštěvu programu a promítat budeme velkoplošně na budově. Srdečně vás zveme, vstup na akci je zdarma.

Noc vědců na Hvězdárně Žebrák bude plná tajemství

Letos až v pátek 6. října si vás dovolujeme pozvat na tradiční Noc vědců na Hvězdárně Žebrák. Její letošní podtitul je Tajemství. A tak vám prozradíme několik zajímavých tajemství naší hvězdárny a nahlédneme i do tajů vesmíru. A opět se můžete těšit na zajímavý program, pozorování, promítání i tomboly s hodnotnými cenami.

Noční hrad Žebrák přesunujeme na 13. října!

Předpověď počasí 22. září nám nepřeje. Na hradě Žebrák by se z důvodu deště nemohlo uskutečnit pozorování, promítání a dokonce by nebylo možné vystoupat na hradní věž. Po dohodě s vedením hradu přesunujeme akci na pátek 13. října v 18:00. Všechny rezervace zůstávají platné.

Program Hvězdárny Žebrák v říjnu 2023 bude nabitý

Nová kniha, kurz fotografování noční oblohy, Noc vědců anebo speciální pozorování planet Jupiter a Saturn. Podívejte se, co pro vás chystá Hvězdárna Žebrák na Říjen 2023.

Zveme vás na kurz krajinářské astrofotografie 13. - 15. října s Petrem Horálkem

Užijte si plnohodnotný víkendový kurz krajinářské astrofotografie 13. - 15. října 2023 na Hvězdárně Žebrák kousek od Prahy!

Volmanův Žebrák, speciální akce města i s Hvězdárnou Žebrák

Srdečně vás zveme na akci města Žebrák. Součástí bude také program hvězdárny a na Hvězdárně Žebrák. Připravujeme také speciální dokument. 

Nová kniha Příběhy z hvězdárny vyjde už 12. října!

Už 12. října vyjde volné pokračování knihy Pohádky z hvězd pod názvem Příběhy z hvězdárny. Více info už máme i od vydavatele!