Program

Nyní máte možnost přidat si náš kalendář do vašeho kalendáře přes ICAL

Vybraný budoucí program podrobně:

Velká výtvarná soutěž Žebrák Točník

Při příležitosti 70. výročí Hvězdárny Žebrák a jejímu pasování na Pohádkovou hvězdárnu v roce 2023 bude v pátek 21. června 2024 uspořádán 22. pohádkový den na hradech Žebrák a Točník a ve městě Žebrák. Při té příležitosti vyhlašujeme 1.3.2024 výtvarnou soutěž pro všechny, které baví malování. 

V Žebráku a na hradech Žebrák a Točník proběhne 22. Pohádkový den

V roce 2023 navštívil Hvězdárnu Žebrák král Pohádkového království Václav V. Vydra zvaný, aby pasoval Hvězdárnu Žebrák na Pohádkovou hvězdárnu, ministr rozhlasu Vláďu Slezáka na ministra rozhlasu a hvězd a aby oznámil, že v roce 2024 má v plánu převzít hrad Točník po Václavu IV. a přijet na Pohádkový den do města Žebrák i s celou družinou. A tak se i stane. Přesně v den, kdy Hvězdárna Žebrák bude slavit 70. výročí vzniku.

70. narozeniny Hvězdárny Žebrák oslavíme ve velkém

Okolo letního slunovratu oslavíme 70 let Hvězdárny Žebrák. A bude to oslava velkolepá. Začneme už 20. června u brány pod hradem Točník speciálním programem a pozorováním. V pátek 21. června se vytvoří Pohádkový den a večer plánujeme koncert i ohňostroj a další překvapení. A o den později, tedy v sobotu 22. června vznikne u hvězdárny Kosmodrom Žebrák. Chystáme pro vás obří modely raket a pár modelů i odpálíme... Více podrobností připravujeme...

Zveme vás na XIII. hasičsko-městský ples

V sobotu 23. března proběhne už XIII. hasičsko-městský ples. Čeká vás bohatý program včetně tomboly a půlnočního překvapení. Partnerem plesu je Hvězdárna Žebrák a moderátorem večera bude Vláďa Slezák. Jste srdečně zváni.

Program Hvězdárny Žebrák v březnu

První čtvrtek v měsíci a Den hvězdáren, takový bude probram Hvězdárny Žebrák v březnu 2024.

Už v březnu proběhne Den hvězdáren i ve městě Žebrák

Také letos se připojujeme ke společným akciovým hvězdáren a planetárií. Vždy nejbližší pátek k březnové první čtvrti Měsíc probíhá Den hvězdáren, letos vychází na 15. března. A tak se na vás na hvězdárně budeme těšit a zahájíme tak sezónu 2024...

Rok 2024 plný výročí a novinek Hvězdárny Žebrák

V roce 2024 oslavíme na hvězdárně Žebrák zásadní výročí. 70 let od jejího vzniku, 20 let naší činnosti a 200 let od pádu meteoritu Žebrák. Při té příležitosti máme v plánu připravit pro veřejnost řadu zajímavých akcí, vzdělávacích a propagačních předmětů a dalších aktivit v úzké spolupráci s městem Žebrák. A připravujeme i další velké překvapení.