Program

Nyní máte možnost přidat si náš kalendář do vašeho kalendáře přes ICAL nebo XML soubory.

Vybraný budoucí program podrobně:

Pozorování velkým dalekohledem v kopuli nově jen na rezervace

Hvězdárna Žebrák připravuje pravidelné předem naplánované termíny pozorování, pozorování mimořádných úkazů i extra přidané termíny pozorování krátce předem s ohledem na počasí. Termín pozorování si u nás můžete rezervovat anebo se zapsat dopředu do našeho rezervačního systému. Když se bude blížit bezoblačný večer a k vidění budou zajímavá tělesa nebo úkazy, rovnou vám napíšeme. Budeme tak v lepším kontaktu, abyste, například když se beznadějně zatáhne, nejezdili zbytečně. Snažíme se tak zkvalitnit naše služby.

Hvězdárna dětem 8. prosince je plně obsazena, příští zase v lednu

Hvězdárna dětem v prosinci proběhne až 8.12. V tuto chvíli je kapacita akce zcela naplněna. Budeme se tedy těšit zase v roce 2023 v lednu. Rezervace na lednový termín vyhlásíme v průběhu prosince.

O hvězdě betlémské - odhalujeme tajemství Vánoc

Jak to bylo se symbolem Vánoc - hvězdou betlémskou? Prozradí vám to speciální pořad Hvězdárny Žebrák s krásnou vánoční atmosférou.

Získejte vstupenky do Národního technického muzea nebo unikátní knihu

Máme pro vás soutěž s Národním technickým muzeem v Praze. Získat můžete rodinnou vstupenku nebo skvělou novou knihu Antonína Švejdy Jak se měří svět.

Hvězdárna Žebrák bude mít vlastní turistickou vizitku

Po turistické kartě od Českého klubu turistů se Hvězdárna Žebrák dočká také turistické vizitky. Původně měla být vydána jako osobní vizitka Vládi Slezáka, který je už řadu let ministrem rozhlasu Českého pohádkového království. Ten však přišel s návrhem zkombinovat ji s vizitkou Hvězdárny Žebrák.