Aktuality

Aktuality » Program
Na 12. hasičsko-městském plese vystoupí i Majda Čejková

Už máte vstupenky na 12. hasičsko-městský ples? Vláďa Slezák vám prozradí, jaký speciální host vás čeká. Zastoupí ho nejen v moderování, ale také zazpívá... Těšit se můžete na Majdu Čejkovou. A také na bohatou tombolu, kapelu Nextband a další překvapení.

Dobrovolní hasiči v Žebráku vás zvou na ples

Také v roce 2023 se vyrábí v Žebráku ples dobrovolných hasičů. Podrobnosti najdete na plakátku.

Program Hvězdárny Žebrák v dubnu 2023

Hvězdárna dětem i pozorování objektů noční oblohy dalekohledem. Také to bude náš dubnový program a už se pomalu budeme připravovat na mimořádné akce v květnu a červnu. A když vyhlásíme speciální pozorovací den, dáme vám o tom vědět na našem webu.

Mopedy budou ve velkém řádit v Žebráku opět ve spolupráci s hvězdárnou

Máte rádi vůni benzínu a svižná kola? Zveme vás na 23. celorepublikový sraz mopedů v Žebráku. A nejen to. Hvězdárně Žebrák chystá i Den otevřených dveří. Podrobnosti na plakátku.

Máte doma dalekohled? Naučíme vás s ním pracovat!

Žádný učený z nebe nespadl. Možná jste i dostali k Vánocům nebo k narozeninám hvězdářský dalekohled. Vybalili jste ho z krabice, namířili na oblohu a... Přišlo zklamání. Buď jste nic neviděli, nenašli anebo pozorovaný objekt byl rozmazaný a nešlo s tím vůbec nic dělat. 

 

Den otevřených dveří na Hvězdárně Žebrák

Okna do vesmíru budou otevřena. Tedy pokud nebude pršet, nabídne Hvězdárna Žebrák pozorování Slunce. A to při příležitosti Dne otevřených dveří. Tato akce se koná pravidelně v návaznosti na celorepublikový sraz mopedistů v Žebráku. Když mopedisté v poledne vyjednou na výlet, volný čas, než se zase vrátí na náměstí, můžete strávit velmi příjemně právě na Hvězdárně Žebrák. Moc se na vás těšíme.

Pozorování velkým dalekohledem v kopuli nově jen na rezervace

Hvězdárna Žebrák připravuje pravidelné předem naplánované termíny pozorování, pozorování mimořádných úkazů i extra přidané termíny pozorování krátce předem s ohledem na počasí. Termín pozorování si u nás můžete rezervovat anebo se zapsat dopředu do našeho rezervačního systému. Když se bude blížit bezoblačný večer a k vidění budou zajímavá tělesa nebo úkazy, rovnou vám napíšeme. Budeme tak v lepším kontaktu, abyste, například když se beznadějně zatáhne, nejezdili zbytečně. Snažíme se tak zkvalitnit naše služby.