Aktuality

Aktuality » Program
Pozorování velkým dalekohledem v kopuli nově jen na rezervace

Hvězdárna Žebrák připravuje pravidelné předem naplánované termíny pozorování, pozorování mimořádných úkazů i extra přidané termíny pozorování krátce předem s ohledem na počasí. Termín pozorování si u nás můžete rezervovat anebo se zapsat dopředu do našeho rezervačního systému. Když se bude blížit bezoblačný večer a k vidění budou zajímavá tělesa nebo úkazy, rovnou vám napíšeme. Budeme tak v lepším kontaktu, abyste, například když se beznadějně zatáhne, nejezdili zbytečně. Snažíme se tak zkvalitnit naše služby.

Hvězdárna dětem 8. prosince je plně obsazena, příští zase v lednu

Hvězdárna dětem v prosinci proběhne až 8.12. V tuto chvíli je kapacita akce zcela naplněna. Budeme se tedy těšit zase v roce 2023 v lednu. Rezervace na lednový termín vyhlásíme v průběhu prosince.

O hvězdě betlémské - odhalujeme tajemství Vánoc

Jak to bylo se symbolem Vánoc - hvězdou betlémskou? Prozradí vám to speciální pořad Hvězdárny Žebrák s krásnou vánoční atmosférou.

Získejte vstupenky do Národního technického muzea nebo unikátní knihu

Máme pro vás soutěž s Národním technickým muzeem v Praze. Získat můžete rodinnou vstupenku nebo skvělou novou knihu Antonína Švejdy Jak se měří svět.

Od října se bude v programu objevovat Pohádková hvězdárna

Termíny pro náš program pro děti s názvem Hvězdárna dětem jsou dlouhodobě plně obsazeny vždy dlouho dopředu. Od října se proto bude objevovat novinka s názvem Pohádková hvězdárna. Vzhledem k tomu, že Hvězdárna Žebrák vyrábí Pohádky z hvězd, máte možnost vidět filmy, které nikde jinde než na hvězdárnách neuvidíte. Namluvili je mj. Hana Zagorová, Michal Malátný, Monika Absolonová, Petr Rezek, Jitka Zelenková, Karel Vágner, Ota Jirák nebo Pavel Kožíšek.

Hvězdárna dětem opět od září v programu

Po malé pauze díky zlomenině kotníku Vládi Slezáka, průvodce tímto programem, pokračujeme! Už nyní si můžete rezervovat místa na 1. září od 18:00 na Hvězdárně Žebrák.