Aktuality

Aktuality » Program
Program Hvězdárny Žebrák v březnu

První čtvrtek v měsíci a Den hvězdáren, takový bude probram Hvězdárny Žebrák v březnu 2024.

Už v březnu proběhne Den hvězdáren i ve městě Žebrák

Také letos se připojujeme ke společným akciovým hvězdáren a planetárií. Vždy nejbližší pátek k březnové první čtvrti Měsíc probíhá Den hvězdáren, letos vychází na 15. března. A tak se na vás na hvězdárně budeme těšit a zahájíme tak sezónu 2024...

Tu noc hořely... Letní Perseidy 2024 opět s Michalem Šindelářem

Máme radost, že se z této naší akce stala už tradice. Piknik, koncert a Perseidy. To vše chystáme tentokrát na pondělí 12. srpna od 20:00 na Hvězdárně Žebrák. Na nebe bude možné podívat se i naším velkým dalekohledem. A o dobrou zábavu se postarají hvězdáři i zpěvák Michal Šindelář... Moc se na vás těšíme.

Cesta ke hvězdám - Hvězdárna Žebrák připravuje nový pořad pro děti i rodiče

Po 11 letech připravujeme na první čtvrtek v měsíci nový program pro děti a jejich. Hvězdárna dětem se změní na Cestu ke hvězdám. A začneme už v dubnu. Více podrobností připravujeme.

Noční hrady 2024 s Hvězdárnou Žebrák

Oblíbené noční prohlídky hradů Žebrák a Točník spojené s pozorováním nočních oblohy i promítáním pokračují iv roce 2024. Už nyní si můžete zapsat termíny. rezervace tradičně spustíme vždy měsíc předem...

Ondřejov - speciální exkurze Hvězdárny Žebrák

Hvězdárna Žebrák připravuje pro Klub malých hvězdářů speciální exkurzi do středočeského Ondřejova, kde se nachází Astronomický ústav Akademie věd ČR a mj. také největší český dalekohled. Akce proběhne 6. dubna v čase 9:00 - 12:30, doprava je po vlastní ose. Na místě se nám budou věnovat přední čeští astronomové. V případě zájmu můžete rezervovat účast na webu hvězdárny. Kapacita je omezená.

Únor na Hvězdárně Žebrák

Na Hvězdárně Žebrák ještě stále probíhá zimní režim. Proto se na vás budeme těšit zejména první čtvrtek v měsíci, tedy 1. února. Další program za předpokladu příznivého počasí případně doplníme.

Přání všem příznivcům Hvězdárny Žebrák do roku 2024

Ať jsou nám všem hvězdy i v roce 2024 nakloněny. Přejeme vše dobré a samé úspěchy. Všichni z Hvězdárny Žebrák