Aktuality

Poklady muzea Žebrák v seriálu V záři hvězd

Jaké poklady skrývá Městské muzeum v Žebráku? Prozradí vám to vedoucí RNDr. Anna Brotánková. Ve videu je také zdokumentovaná nedávná výstava Domácí umění aneb co jsme doma měli taky. Od 2. prosince 2023 až do 7. ledna 2024 zde najdete novou výstavu Vánoční zvyky a tradice. Srdečně vás zveme.

Návštěva v 2. ZŠ Beroun

Dětem z 2. ZŠ v Berouně se na Hvězdárně Žebrák líbil výklad Jana Floriana natolik, že následovalo pokračování přímo ve škole. S dětmi si o astronomii povídal Vláďa Slezák. A došlo i na malování obrázků. Děti jsou velmi šikovné, a tak vám přinášíme fotoreportáž.

Příběhy z hvězdárny v deníku Blesk

Máme pro vás další článek z naší akce na Štefánikově hvězdárně v Praze.

Zveme vás na Advent v Mýtě s Elvisem i Vláďou Slezákem

V sobotu 2. prosince proběhne tradiční rozsvícení vánočního stromu také v Mýtě u Rokycan. Ani letos u toho nebudeme chybět. V programu rozsvítíme vánoční strom, představíme Mikuláše, anděle i čerty, rozdáme dárky a hudebním hostem bude Jakub Machulda jako Elvis Presley live. Večerem vás už tradičně bude provázet Vláďa Slezák. Srdečně vás zveme.

To je senzace - i tady o nás psali

Slavnostní křest nové pohádkové knihy Vládi Slezáka Příběhy z hvězdárny proběhl dne 22.11.2023 na Štefánikově hvězdárně na Petříně za účasti Michala Šindeláře, Jitky Zelenkové, Pavla Suchana, Lenky Soumarové, Václava a Jana Neckáře a dalších. Jako bonus bylo pokřtěna reedice CD Vašek vypravuje. Jitka Zelenková přečetla pohádku z knihy a nechyběl ani song od Michala Šindeláře.

Pohádková hvězdárna na Petříně objektivem Radioservisu

Jak to vypadalo při představení knihy Příběhy z hvězdárny a křtu CD Václava Neckáře Vašek vypravuje na Štefánikově hvězdárně na Petříně? Přinášíme fotografie Radioservisu.

Zveme vás na rozsvícení vánočního stromu v Žebráku

V sobotu 2. prosince vás srdečně zveme jménem města Žebrák na rozsvícení vánočního stromu.

O naší knize na serveru Aktivní senior

O knížce Příběhy z hvězdárny se píše všude možně. Další článek přinesl server Aktivní senior. Děkujeme.

Příběhy z hvězdárny v Pražském přehledu

Jsme rádi, že se o naší nové knize píše. Příběhy z hvězdárny jsou také v Pražském přehledu / Kam po Česku. Děkujeme.

Vláďa Slezák hostem na ČRo Vysočina

Vláďa Slezák byl hostem Hely Dvořákové v Českém rozhlase Vysočina. A představil zde i novou pohádkovou knihu Příběhy z hvězdárny. Celý pořad si můžete poslechnout i zpětně.

Pozorování planet Jupiter a Saturn opět odloženo

Na základě předpovědi počasí jsme nuceni plánované pozorování odložit. O dalším vhodném termínu budete včas informováni. Přejeme vám všem za naši hvězdárnu příjemný předvánoční čas a velmi děkujeme za vaši přízeň!

Příběhy z hvězdárny představíme 8. prosince ve Slaném

Další setkání s dětmi připravujeme do Hvězdárny ve Slaném. V rámci pořadu Hvězdárna dětem představíme i novou pohádkovou knihu Příběhy z hvězdárny. Těšíme se na vás.

Na Petříně byla představena kniha Příběhy z hvězdárny a CD Václava Neckáře Vašek vypravuje

Za účasti novinářů, návštěvníků a vážených hostů byla na Štefánikově hvězdárně v Praze na Petříně představena pohádková kniha Příběhy z hvězdárny a CD Václava Neckáře Vašek vypravuje.

O aktuálním dění na obloze z Hvězdárny Žebrák na Rádiu Junior 26. listopadu

Posloucháte Rádio Junior? Hostem pořadu Všudykuk Jany Rychterové bude v neděli 26. listopadu po 9. hodině Vláďa Slezák. Přiblíží aktuální dění na obloze. Více o pořadu: https://junior.rozhlas.cz/vsudykuk-jany-rychterove-8079749 a poslouchat můžete i živě:  https://www.mujrozhlas.cz/zive/radio-junior

V pátek 24. listopadu bude Vláďa Slezák hostem Hely Dvořákové v ČRo Vysočina

Hostem Dobrého dopoledne Hely Dvořákové v ČRo Vysočina se v pátek 24. listopadu po 11. hodině stane Vláďa Slezák. Poslouchat můžete živě:  https://www.mujrozhlas.cz/zive/vysocina

Krajinářský workshop Petra Horálka v Beskydech

Marcel Berger z Hvězdárny Žebrák se účastnil Krajinářského workshopu Petra Horálka v Beskydech. A došlo i na fotografování. Moc se těšíme na skvělé snímky třeba z Hvězdárny Žebrák.

Na návštěvě v MŠ Genius

Soukromá česko-anglická mateřská škola GENIUS Olivka se nachází v mimořádných prostorách projektu Rezidence Oliva vyrůstající v těsném sousedství parku Brumlovka v oblíbené rezidenční části Prahy 4. A právě zde se odehrál další astronomický program pro skvělé děti.

Rytmus života o Příbězích z hvězdárny

V dalším čísle časopisu Rytmus života vyšla upoutávka naší nové pohádkové knihy Příběhy z hvězdárny. Děkujeme.

V záři hvězd se představí popularizátor astronomie Jan Herzig a zmíní nový kosmický dalekohled Euclid

Jedním z nejmladších popularizátorů astronomie u nás je Jan Herzig. Přijal pozvání i do seriálu V záři hvězd a prozradil též novinky v souvislosti s prvními snímky nového evropského kosmického dalekohledu Euclid, který se vydal zkoumat skrytou hmotu a energii. A zároveň prozradil, co ho přivedlo k astronomii. Jsme rádi, že i on je naším sledujícím a pro mladé nadšené průzkumníky vesmíru může být velkou inspirací.