Festival hvězd

Festival hvězd » 2. IAHF - 2. Internetový astronomický hudební festival Hvězdárny Žebrák
Pavel Dobeš - Souhvězdí žab

 A jsme ve finále letošního internetového Festivalu hvězd Hvězdárny Žebrák. Už nyní máme zásobu písní na několik let dopředu. Nakonec představíme písničku Pavla Dobeše.

Petr Spálený - Šedesátý léta

 Nádherná píseň Petr Spáleného s jednou úžasnou vzpomínkou na léta šedesátá takřka ve finále letošního Festivalu hvězd.

Scorpions - Send Me An Angel

Máme tu další příspěvek od vás, tentokrát nám jej poslala Michaela Jarolímková, děkujeme a vypravíme se do zahraničí...

Jaromír Nohavica & Čechomor - Kometa

 První ročník Festivalu hvězd nabídnul od Čechomoru Proměny. Tentokrát tu máme Kometu. Schválně se zaposlouchejte, sám Jarek Nohavica prohlašuje, že to zavýsknutí v písničce považuje za cosi nadpřirozeně nádherného...

Bára Zemanová & Band - Nadhvězdí

 V našem hudebním seriálu vás už druhým rokem vyzýváme, abyste napsali i vy svůj hudební tip na astropísničku. Od Heleny z Plzně tu máme Nadhvězdí od Báry Zemanové...

Michal David - Třetí galaxie

Český fenomén, král diskoték Michal David, se také věnoval astronomii ve svých písních. Dokládá to například Třetí galaxie. Oč vlastně jde?

Sebastian - Hvězdy

 Jedním z nejnovějších objevů české popové scény je bezpochyby zpěvák Sebastian. Jeho píseň Toulavá se v roce 2015 stala nejhranější skladbou českých rádií. Na Českém slavíkovi 2016 představil novou píseň Hvězdy.

Marie Rottrová - Hvězda supernova

 Mně vyšla hvězda supernova? Je to vůbec možné? Více se dozvíte v tomto díle Festivalu hvězd Hvězdárny Žebrák. A pokud i vy máte svůj tip na písničku s naší tematikou, sem s ní. Odměníme se vám krásným dárkem.

Zdeněk Rytíř & Michal Tučný - Kosmickej vandr

 Fenomenálním českým textařem byl Zdeněk Rytíř. Po boku fenomenálního zpěváka Michala Tučného si zazpíval písničku o Kosmickém vandru. Tentokrát se na něj můžete vypravit i vy společně s námi.

Eva Hurychová - Za Mléčnou dráhou

Festival hvězd na Hvězdárně Žebrák jsme odstartovali současnými interprety, a proto se tentokrát vrátíme více do historie. Dnes půjde o píseň Evy Hurychové. 

Mandrage - Siluety

 Výraznou image kosmických bytostí ve stříbrných oblecích má v poslední době západočeská skupina Mandrage. A také její skladby mají občas tak trochu vesmírnou symboliku. Třeba jako tato.

Chinaski - Láska & hvězdy

 Druhý internetový Festival hvězd Hvězdárny Žebrák začíná současnou českou hudební legendou, kapelou Chinaski. Mj. její frontman Michal Malátný je zapáleným pozorovatelem noční oblohy, a tak není divu, že se v textech skupiny objevují astronomové a hvězdy.  My snad jen můžeme prozradit, že projekt přístavby Hvězdárny Žebrák připravuje architektonické studio, na které nám právě Michal kontakt předal, a které před nedávnem dokončilo stavbu Přírodovědného centra a Hvězdárny Jičín.

Druhý internetový Festival hvězd na Hvězdárně Žebrák se blíží, doplní další skladby

Více než třicítku skladeb doplní už brzy další patnáctkou v pořadí už druhý internetový Festival hvězd, který virtuálně pořádá Hvězdárna Žebrák. Každým rokem na jeho začátku se snaží shromáždit písně, které mají astronomický podtext nebo jakkoliv souvisí s astronomií a kosmonautikou. Na stránkách Hvězdárny Žebrák tak najdete další hudební texty, videa i pár zajímavých poznámek k danému tématu. Už 15. ledna 2017!